Sevdiğim Bir İtalyan: MaxMara

İtalyan şıklığı denince benim aklımda canlanan kendini hemen belli eden hoş bir kesim, rahat ama bir o kadar da kullanışlı parçaların bir araya gelişi oluyor. İşte bu noktada da ilk aklıma gelen isimlerden biri MaxMara Fashion Group. Daha önce bu moda devine ait markalardan Max&Co’dan bahsetmiştim.

MaxMara bej rengi ve toprak tonlarını büyük ustalıkla kullanıyor. Kullanılan malzemenin kalitesi, kesimin güzelliği, renklerin mükemmelliğiyle yıllarca hiç sıkılmadan giyeceğiniz enfes parçalarla tanıştırıyor sizi. Modası hiç geçmeyen sade ve hoş parçalar bunlar.

İnternet adresi www.maxmara.com’da birbirinden güzel modellere bir göz atabilirsiniz.
İnternet adresi www.maxmara.com’da birbirinden güzel modellere bir göz atabilirsiniz.

Bu lüks moda devi 1951’de kurulmuş. Markanın kurucusu hukuk mezunu ama aile mesleği olan terziliğe ilgi duyup bu markayı yaratan Achille Maramotti. Bu grubun bünyesinde Max&Co, Marella, Sportmax, Marina Rinaldi (Maramotti’nin büyük büyük babaannesinin ismiymiş aynı zamanda) gibi markalar bulunuyor.

Ben özellikle yıllarca eskitemediğim kaban ve montlarına, bir de birbirinden sade ve şık gelinliklerine bayılıyorum bu markanın. Elbette dolabımda gündelik yaşamda tercih ettiğim çok sayıda pantolon ve elbisesi de mevcut.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da mağazaları bulunuyor. İstanbul’da ulaşabileceğiniz adresler ise: Nişantaşı, Kanyon, İstinye Park.

 


Yorum Ekleyin