İstanbul İki Dev İsmi Ağırlıyor!

Dünyanın en iyi üçüncü tenoru kabul edilen efsanevi müzisyen Andrea Bocelli ve 450’den fazla unutulmaz filmin müziklerine imza atan kompozitör Ennio Morricone 22 Şubat 2014 akşamı İstanbul’da konser verecek. Bu iki dev ismin konserlerinin aynı güne denk gelmesi hayranları için büyük talihsizlik.

Ben Morricone konserine gidenlerdenim. Haftalar öncesinden aldığım Morricone biletim elimde heyecanla konser gününü bekliyorum. Morricone veda turnesi kapsamında ilk kez İstanbul’a geliyor. Dev bir orkestra kendisine eşlik edecek.

Ennio Morricone Konseri 22 Şubat 2014 akşamı saat 21.00’da, Zorlu Center’da!
Ennio Morricone Konseri 22 Şubat 2014 akşamı saat 21.00’da, Zorlu Center’da!

Morricone diyince en başta aklıma gelen isim bayıldığım İtalyan Yönetmen Giuseppe Tornatore. ‘La leggenda del pianista sull’oceano’, ‘Malèna’, ‘La sconosciuta’ ve İtalyan Sineması’nın en güzel filmlerinden ‘Nuovo Cinema Paradiso’nun müzikleri duayen sanatçı Morricone’ye ait. Morricone’den konuşuyorsak Brian de Palma’ın ‘Casualties of War’ ve ‘The Untouchables’ filmlerini de unutmam mümkün değil.

Ama Morricone benim için en çok ‘Il buono, il brutto, il cattivo’ demek, ‘C’era una volta il West’, ‘Once Upon a time in America’ demek.

Nefis bir gece olacağına eminim.


Yorum Ekleyin