İtalya Öğrenci Vizesi Danışmanlığı

İtalya’da eğitim almak isteyen lisans ve master öğrencileri için Nisan ayı itibarıyla ön kayıt dönemi başlamış bulunuyor. İtalyan Liseleri son sınıf öğrencilerimiz ve Milano’daki bazı okullardan kabulleri gelen öğrencilerimizle evraklarımızı hazırlamaya başladık bile. Konsolosluk işlemlerini iki aşamalı olarak düşünebilirsiniz. İlk aşamada yapılması gereken ön kayıt işlemlerini tamamlamak. 7 Temmuz 2016’ya kadar ilgili belgeleri konsolosluğa sunmanız gerekiyor. İkinci aşamada ise denklik belgesi işlemlerini başlatıyor ve öğrenci vizesi için başvuru yapıyorsunuz.

Bu önemli aşamalarda vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetleri şöyle:

  • Hazırlanacak tüm evrak listeleriyle ilgili bilgilendirme
  • Gerekli tüm formların öğrencilerimiz ile birlikte doldurulması
  • Dil yeterliliği konusunda izlenilmesi gereken yollarla ilgili bilgilendirme
  • İlgili okulların sınav ve kayıt prosedürleri takibi ve bilgilendirme
  • Kaymakamlık, apostil ve tercüme işleriyle ilgili bilgilendirme
  • Denklik işlemleri prosedürü ile ilgili bilgilendirme
  • Vize başvurusunun yapılması

Geçtiğimiz günlerde hem lisans hem de master için İtalya’ya gidecek öğrencilerimize eşlik etmek ve bu sene prosedürlerde bir değişiklik olup olmadığını gözlemlemek üzere konsolosluktaydık. Çalışanların son derece nazik olduklarının, her türlü sorunuza detaylıca cevap verdiklerinin altını çizmek isteriz.

‘İtalya’da eğitim almak istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum.’, ‘Deadline’ları kaçırmak istemiyorum.’, ‘Formlarımı bir bilenle doldurmak istiyorum.’, ‘Bu stresli süreci hiçbir problem yaşamadan atlatmak istiyorum.’ diyorsanız ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
Passerella Eğitim Danışmanlık 0212 244 1190 info@passerellaedu.com

 

 


1 Comment


Yorum Ekleyin