ARMANI/SILOS

Giorgio Armani markası kalite ve lüksü işaret ediyor. 82 yaşındaki ünlü modacı eski bir ambardan dönüştürdüğü ve Armani/ Silos adını verdiği müze ve sergi alanıyla markasının seneler içerisinde yaratmış olduğu birbirinden büyüleyici kıyafetler aracılığıyla ziyaretçilerini adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor. Ünlü modacının 40 yılı aşkın süredir üretmiş olduğu özel parçalara ev sahipliği yapan bu güncel müzede yüzlerce kostüm ve aksesuar bulunuyor.

Armani/Silos moda ve sanat merkezi konsepti ile 2015 yılında kapılarını açtı. Dört kattan oluşan müzenin giriş katında geçici sergiler düzenleniyor. Birinci kat ağırlıklı olarak formal giyim tarzında örnekler barındırıyor. İkinci katta ise birbirinden büyüleyici gece kıyafetleri, ipek tasarımlar yer alıyor. En üst katta ise daha günlük kıyafetler ve dijital arşiv bulunuyor.

Armani 4500 metre karelik bu sergi alanına ‘Silos’ adını verme sebebini şu sözlerle açıklıyor: ‘‘Buraya Silos demeyi seçtim. Çünkü bir zamanlar burası yaşam için gerekli olan ürünlerin muhafaza edildiği bir ambar olarak kullanılıyordu. Bana göre tıpkı yiyecekler gibi giyinme eylemi de hayatın bir parçası.’’


Armani/Silos Pazartesi ve Salı günleri kapalı. Diğer günler 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyeret edebilirsiniz. Tortona Bölgesi’ne ulaşım için yeşil metro hattı Porta Genova Durağı’nı kullanabilirsiniz. Programınıza hemen yakınlarda yer alan MUDEC, Museo delle culture’yi de ekleyebilirsiniz. İki müze arası soluklanmak, bir şeyler atıştırmak isteyenler için God Save the Food’u önerebilirim.

Armani/Silos
Via Bergognone, 40
www.armanisilos.com


Yorum Ekleyin