POLITECNICO DI MILANO OKUL HARCI

Politecnico di Milano yıllık harcı minimum 190,00€ maksimum 3.650,00€‘dur. Ödeyeceğiniz yıllık harç gelirinize bağlı olmakla birlikte o yıl alacağınız kredi sayısına göre de değişir. Politecnico di Milano’nun yıllık harcı iki taksitte ödenir: Birinci taksit kayıt işleminiz sırasında, ikinci taksit yaklaşık Mayıs ayının sonuna doğru.

İlk taksit yazıldığınız bölüme bağlıdır ve sabit bir ücrettir. İkinci taksit ise maksimum ücreti ödemek istemeyen öğrencilerin sunmak istediği takdirde ISEEU* değerlerine bağlıdır. ISEEU değerinizi belirlemek için bir CAF* ofisine gerekli belgeler ile başvurmalısınız:

  1. Nüfus kayıt örneği
  2. Ailenin bireylerinin gelir belgesi
  3. Aile bireylerinin gayrimenkul ve varlıklarının beyannamesi

Tüm belgelerin resmi kurumlardan alınmış olması ve resmi İtalyanca tercümelerinin yapılmış olması gerekir.

Bu belgelerin yanında Codice Fiscale yani vergi numarası, kimlik (pasaport), kaydı yapılmış kira kontratı ve üniversite kayıt belgesi sunmanız gerekir.

CAF ofisi gelirinizden giderinizi çıkararak sizi  en düşük 1 en yüksek 10 olmak üzere belli bir gelir grubuna atar ve buna göre harcınız belirlenir.

Bu işlemi 31 Mart 2017 tarihinden sonra da yapabilirsiniz ama öncesinde tamamladığınız takdirde 200€’luk gecikme cezasını ödemeniz gerekmeyecektir.

Detaylı bilgi almak ve ISEEU işlemleriyle ilgili aklınıza takılanları sormak için bizimle info@passerellaedu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Passerella Eğitim Danışmanlık Politecnico di Milano gibi devlet üniversiteleri için özel danışmanlık hizmeti vermektedir.

*ISEEU: Indicatore della Situazione Economica Equivalente Università
Equivalent Economic Situation Indicator – University

*CAF : Centro di Assistenza Fiscale
Tax Assistance Centres


Yorum Ekleyin