İtalya’da Eğitim Semineri

Passerella Eğitim Danışmanlık olarak 7 Ekim 2017 Cumartesi günü, 10.30 – 13.00 saatleri arasında İstanbul İtalyan Kültür Merkezi (Tepebaşı-Beyoğlu) içindeki Circolo Roma’da (Roma Kulübü Derneği’nde) “İtalya’da Eğitim” konulu bir seminer düzenliyoruz. İtalya’da eğitim almayı planlayan kişilere yönelik bir program hazırladık. Nereden başlanacağını ve adım adım nasıl bir yol izleneceğini detaylı şekilde aktaracağız. Aynı zamanda hem resmi Türkiye temsilciliğini yaptığımız İtalyan okullarını, hem de özel danışmanlık sunduğumuz İtalyan devlet üniversiteleri prosedürlerini anlatacağız.

“Hangi bölümler üniversite sınavı ile öğrenci alıyor ve nasıl hazırlanmak gerekiyor?”, “Serbest girişli bölümlerde öğrencileri nasıl bir prosedür bekliyor?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz. Ayrıca dil yeterliliği, öğrenci vizesi prosedürü ve İtalya’da konaklama, banka hesabı açma, oturma izni alma gibi konularda da önemli bilgiler paylaşacağız.

Yerimiz 60 kişi ile sınırlı olduğundan katılım için rezervasyon alıyoruz. Sizlerden aşağıdaki formu doldurup bize ulaştırmanızı rica ediyoruz. Etkinliğimize velisi ile katılmak isteyen öğrencilerden hem kendi hem de veli isimlerini formda belirtmelerini istiyoruz. Formunuz bize ulaştığında teyit için size geri dönüş yapacağız.

Görüşmek dileğiyle.


Yorum Ekleyin